Столиця моєї мрії. Львівські леви

On 23.03.2011 by admin

Завчасно прошу вибачення у читачів, якщо заголовком статті ввів їх у оману. Адже тут не йтиметься про розмаїття львівських левів, які можна зустріти на вулицях Леополіса у вигляді окремих скульптур, декору, зображень та іншого представлення символу міста. Тут власне йтиметься про найбільш знаних левів – скульптур, які нині стоять (чому стоять – вірніше було би сказати лежать) біля входу до Порохової вежі.


Власне Порохова вежа – єдина споруда, яка залишилася від середньовічного фортифікаційного комплексу Львова. Зведена у 1554-1556 роках вона виконувала і свої прямі функції (міського арсеналу) і складу зерна, побувала у приватній власності, знову була викуплена містом, доки рівно за 400 років після закінчення будівництва тут не розмістився Будинок архітектора. Саме тоді вхід до будівлі прикрасили прекрасні скульптури левів з білого мармуру. Відтоді – ці леви – невід’ємна частина львівського пейзажу.

Одначе львіськими стали вони лиш у повоєнний час. Виготовлені у 19 ст. ці мармурові скульптури були прикрасою тодішньої метрополії – Відня. Де саме вони там знаходилися мені достеменно вияснити не вдалося, є версія – що в палаці Шенбрунн. Єдине відомо, що вони були вивезені з Австрії радянськими військовими після завершення окупації і мали прикрасити вхід до військового манежу на вул.Грекова, але архітектори домовилися про їх перенесення до Порохової вежі.


Переглянути Львів на карті більшого розміру

Інші статті серії Столиця моєї мрії:
Святий Юр
Ельжбетка

Cерія Львів непопсовий