Черкащина

Чорна Книга дерев’яних храмів. Думанці
Прогулянка по дну
Дніпровська весна
Мошни. Частина 1. “Готична” перлина Подніпров’я
Черкаський район — адміністративно-територіальна одиниця Черкаської області. Площа — 1618 км? (7,74% від площі області). Адміністративний центр — місто Черкаси. Розташований у східній частині Черкаської області. Простягнувся смугою уздовж правого берега Дніпра на 76 км і шириною до 25 км, займаючи площу трохи більше, ніж 1,6 тисяч квадратних кілометрів.
Територія району знаходиться на Придніпровській височині. Поверхня низинна, подекуди покрита лісами, поступово уступами знижується до Дніпра. На північному заході району високий і вузький Мошногірський кряж. З східного боку від нього у південно-західній частині району знаходиться Ірдинсько-Тясминська низина з величезним Ірдинським болотом, у якому значне місце займає торф’яне Ірдинське родовище, площа якого 4792 га з середньою товщиною торф’яного шару 2,75 м. Річки Дніпро і його притоки Рось, Вільшанка і частково Тясмин – обрамовують територію району. Район безпосередньо межує з Канівським, Корсунь-Шевченківським, Городищенським, Смілянським, Кам’янським, Чигиринським районами, по Дніпру – з Золотоніським та Чорнобаївським районами.
Район лежить у південній лісостеповій зоні. Ліси займають 62,6 тис. га. Цією особливістю Черкаський район вирізняється серед інших районів області. Найбільший лісовий масив – Черкаський бір, що розкинувся на правому березі Дніпра біля Черкас.
На території району розташовані 39 населених пунктів, з них-38 сіл, 1 селище міського типу: Ірдинь. Найбільшими селами району є Руська Поляна, Червона Слобода, Білозір’я, Мошни.
Утворений 4 січня 1965 р. Попередня приналежність – Черкаський повіт Київської губернії.

Подивитися Черкаський район на мапі більшого розміру

Залишити відповідь